WP Ważny temat Partner wydania
WP Ważny temat Partner wydania citroen

Praktyczność i komfort - pełen spokój i harmonia

Partner wydania citroen
Marka Citroën, prezentując model C5 X, który jest uosobieniem powrotu tego francuskiego producenta do segmentu D, udowadnia, że przy przemyślanym projekcie, który jest hybrydą nadwozia sedan, kombi i SUV, pójście na żaden kompromis nie jest konieczne. Szczególnie, jeśli przy tworzeniu samochodu korzysta się z najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych technologii.

Technologia w służbie doskonałego prowadzenia

Nowy Citroën C5 X jest najnowocześniejszym i najbardziej zaawansowanym technologicznie samochodem w gamie tego producenta. Inżynierowie i projektanci Citroëna doskonale zdawali sobie sprawę, że samochody segmentu D są wyznacznikiem w kwestii modernizacji i systemów bezpieczeństwa. To właśnie w tym modelu Citroën prezentuje swoje najnowsze dokonania z dziedziny bezpieczeństwa aktywnego, biernego, a także systemów, które dbają o najwyższy poziom komfortu kierowcy i pasażerów.

Kabina zaprojektowana została w sposób, który z jednej strony łączy minimalizm i czyste formy, a z drugiej zachwyca ergonomią i czytelnością instrumentów obsługi. To właśnie w C5 X wszystkie rozwiązania zostały dopracowane ze szczególną starannością. Po zajęciu miejsca za kierownicą możemy podziwiać niezwykle czytelne i zaprojektowane w minimalistyczny sposób wirtualne zegary, które uzupełniono o duży wyświetlacz przezierny head-up nowej generacji. Jest on konfigurowalny z poziomu kierownicy, wyświetla komunikaty dokładnie na wysokości wzroku, a to pozwala na pełne skupienie w trakcie prowadzenia. W tej materii C5 X po prostu zachwyca.

Już samo przebywanie w kabinie tego modelu wprowadza nas w stan odprężenia. Nie tylko starannie wykonane wnętrze wprawiają kierowcę i pasażerów w dobry nastrój, ale także sam projekt kabiny sprawia, że efekt przebywania w nowoczesnym i zaprojektowanym ze smakiem salonie jest czymś zupełnie niespotykanym w tej klasie samochodów. W takim wnętrzu chce się nie tylko podróżować, ale przede wszystkim przebywać.

Źródło: materiały partnera

Najbardziej zaawansowane systemy pomagają zadbać o bezpieczeństwo nasze, pasażerów, a także innych uczestników drogi. System wspomagania jazdy autostradowej pozwala na półautonomiczne poruszanie się samochodu podczas długich tras. C5 X sam obiera tor jazdy, utrzymuje odległość od poprzedzających nas pojazdów i w bezpieczny sposób reguluje prędkość. Jedyne co musi zrobić kierowca, to trzymać ręce na kierownicy, by w każdej chwili móc przejąć kontrolę.

W trasie szczególnie pomocny jest także asystent monitorowania martwego pola dalekiego zasięgu, który może wykryć zbliżające się pojazdy po obu stronach naszego auta, już z odległości 70 metrów. Rozwinięciem tego systemu jest alarm ostrzegający o ruchu poprzecznym, który zwłaszcza podczas wyjeżdżania z miejsca parkingowego pomaga wykryć osoby i obiekty poruszające się za samochodem. Żeby parkowanie było jeszcze przyjemniejsze, C5 X został wyposażony w system kamer z widokiem 360 stopni.

Nowa odsłona legendarnego komfortu Citroena

Citroen C5 X jest dla francuskiego producenta modelem absolutnie przełomowym, nie tylko dlatego, że jest biletem powrotnym do segmentu D, ale również dlatego, że także w tym modelu zdecydowano się na wykorzystanie programu Citroën Advanced Comfort. Pod tą nazwą kryje się wiele rozwiązań, które w sposób szczególny mają pomóc w zwiększeniu wygody podróżowania, jak również zagwarantować niepowtarzalną płynność jazdy, z której od dekad słynie ta francuska marka.

Program Citroën Advanced Comfort jest jednocześnie kompleksową odpowiedzią zarówno na dzisiejsze wymagania klientów, zainteresowanych samochodami segmentu D, jak również jest nowym standardem komfortu, który stawia konkurencję w bardzo trudnym położeniu, zawieszając poprzeczkę na wysokim poziomie.

To, czym marka Citroën zachwycała cały motoryzacyjny świat od dekad, to komfort jazdy wynikający z zastosowania nowatorskich rozwiązań w kwestii zawieszenia pojazdu. W modelu C5 X nie mogło być inaczej – każda wersja flagowego Citroëna wyposażona jest w zawieszenie Citroën Advanced Comfort, którego płynność działania i doskonałe parametry wybierania nierówności pozwalają porównać jazdę C5 X do podróży na latającym dywanie. Jednakże w hybrydowej wersji plug-in C5 X oferuje rozwinięcie tej koncepcji.

Światowa premiera zawieszenia Citroën Advanced Comfort Active Suspension w modelu C5 X w wersji plug-in hybrid to nowoczesna interpretacja najwyższego poziomu wygody podróżowania, z której słynie Citroën. Dzięki połączeniu technologii Progressive Hydraulic Cushions® (wykorzystaniu Progresywnych hydraulicznych Ograniczników®) oraz aktywnego zawieszenia obu osi, hybrydowy C5 X, w sposób dotychczas niespotykany w konkurencyjnych markach, radzi sobie z pokonywaniem nierówności drogi, progami zwalniającymi czy nawet głębokimi ubytkami w nawierzchni. Charakterystyka pracy zawieszenia może zostać zmieniona przez kierowcę poprzez wybór jednego z kilku trybów jazdy.

W trybach pracy zawieszenia można odnaleźć się z łatwością i dostosować jego responsywność nie tylko do warunków drogowych, ale także do naszego aktualnego nastroju. To właśnie zawieszenie Citroën Advanced Comfort jest ostatecznym dowodem na to, że każda wersja modelu C5 X jest prawdziwym Citroënem, który przez dekady przyzwyczaił nas do absolutnego komfortu w trakcie podróżowania.

Technologia ta jest zaawansowana do tego stopnia, że samochód podczas jazdy zbiera informacje o stanie nawierzchni i charakterystyce prowadzenia pojazdu – z wielu czujników, miedzy innymi powiązanych z systemem ESP. Każda nierówności drogi jest analizowana natychmiast, równocześnie każde z kół zostaje niezależnie przystosowane do reakcji w sposób zapewniający podróżującym komfort najwyższej próby. Citroën Advanced Comfort Active Suspension dba również o to, by samochód perfekcyjnie i pewnie prowadził się także w zakrętach, przy dynamicznej jeździe.

Nowoczesność w stylowym wydaniu

Citroën Advanced Comfort to program, który swoim działaniem objął także wnętrze modelu C5 X, bo przecież perfekcyjnie dopracowane, komfortowe zawieszenie to nie wszystko. Kabina flagowego Citroëna jest niezwykle przestronna, a jej projekt i jakość wykonania, jak również wykorzystane do wykończenia materiały, przywodzą na myśl nowoczesny, wygodny salon. W ramach Citroën Advanced Comfort zastosowano również technologię produkcji foteli i tylnej kanapy.

Fotele stworzone zostały z wykorzystaniem pianki o zwiększonej gęstości i o grubości 15 mm. Specjalne obszycie foteli współpracuje z wypełnieniem dostosowującym się do kształtu ciała podróżującego, pozwalając przez to na przyjęcie zdrowej i wygodnej pozycji. Dodatkowo, przednie fotele mogą być wyposażone w funkcję podgrzewania, wentylacji, a nawet masażu. To oznacza, że komfort jazdy gwarantowany przez doskonale zestrojone zawieszenie zostaje dodatkowo podbity przez najbardziej komfortowe fotele w tej klasie. Zarówno ich wykonanie, wykończenie jak i samo poczucie "otulenia" ciała przez jego ergonomiczny kształt pozwala na totalny relaks podczas każdej, najdłuższej, ale też bardzo krótkiej, miejskiej jazdy.

Dzięki wyjątkowo długiemu rozstawowi osi (2785 mm) wygospodarowano wiele przestrzeni zarówno dla kierowcy i pasażera z przodu, jak i dla pasażerów z tyłu, oferując ogromną ilość miejsca na nogi. Praktyczność kabiny potwierdza także fakt, że w jej wnętrzu znalazło się aż 13 schowków, które wspólnie mają pojemność 29 litrów!

Materiały wykończeniowe doskonałej jakości, noszące na sobie kształt szewronów - symbolu marki, pomagają poczuć się we wnętrzu C5 X naprawdę komfortowo. Z kolei o jeszcze lepsze samopoczucie w trakcie jazdy dba zarówno eleganckie podświetlenie nastrojowe kabiny, jak również duży, panoramiczny dach. Wygoda i ergonomia to także kolejne systemy i rozwiązania technologiczne. Duży, czytelny i panoramiczny wyświetlacz systemu multimedialnego o przekątnej nawet 12" wyświetla komunikaty w rozdzielczości HD i posiada integrację z systemami Apple CarPlay czy Android Auto.